Papírové RPG

D&D d20 osobní deník deluxe

Zamýšlen k všití do prázdných desek za horní okraj, aby stránky se základními vlastnostmi (str.2-3) byly navrchu naproti sobe a další pod nimi, podle důležitosti. Atributy tak budou hned naproti svým relevantním dovednostem, zbraním atd. Pokud navíc např.seznam zbraní dáte na druhou stranu, než tabulku zbraní postavy, přepisování hodnot je pak extrémne pohodlné. Strana jedna je míněna jako obálka se štítkem.

Hráčům neznalým d20 tento deník umožní hrát a dobře se orientovat v matematice své postavy. Dotazy "A k tomu si přičítám...obratnost?" se sníží na minimum. Referenční informace hru urychlí všem - DM například řekne "našel jsi obyčejnou dýku" a hráč nemusí čekat na statistiky, ale rovnou si je může znale vypisovat. Mřížka je univerzální podklad do volných míst - poslouží na řádky textu, mapy, tabulky... Políčka s často se měnícími údaji mají spoustu místa na škrtání, aby nebyla hned progumovaná.

Na konci je krátké shrnutí několika povolání - omluvte mou lenost, ale jsou tu jen ta, co jsme měli v družine. :)


World of Darkness d20 CZ

Velmi základní příručka pro hráče v češtině. Nesnáším nový World of Darkness, tak jsem zároveň terminologii upravil podle toho klasického. Detailní přehled změn najdete v dokumentu samotném.
Dokument obsahuje pouze hráčské minimum. K hraní potřebujete původní knihu World of Darkness d20 od Monte Cooka a Seana K.Reynoldse, a k ni také psané angličtiny znalého vypravěče.
Pro d20 WoD jsem zatím spáchal jen klasický český osobní deník.


GIMP DM Assistant

GIMP s několika tisíci kousky isometrické grafiky z růných her a modů, spolu s terénními texturami a předvolbami nástrojů. Perfektní na rychlé vytváření krásných map. Spousta štetců obsahuje více obrázků, takže můžete do krajiny "sprejovat" různé stromy, domy a podobně. Výsledek jsem se ještě pokusil doplnit o pár krajinných prvků z fotografií.
Sady z různých zdrojů nejsou nijak barevně slaďovány, aby spolu všechny navzájem pasovaly. Při míchání stylů se doporučuje střídmost.
Pochopitelně nelze používat ke komerčním účelům. Pokud svůj výtvor někde zveřejníte, uveďte také ze zdvořilosti hry, ze kterých použitá grafika pochází.

A tady několik ukázek krajin vytvořených za pár minut. Age of Wonders 1+2:

C&C Tiberian Sun + SimCity 2000 + obarvující průhledná vrstva na napodobení světel a neonů:

Navíc přilozen .XCF soubor s postavami a vybavením z Rage of Mages 2, užitečné k rychlému vyobrazení postav:


Papírové miniatury

Ilustrace převázne z různých RPG knih, upravené na černobílé miniatury v jednotném měřítku.