CZ sekce

Nemyslím, že by byla celá česká verze webu zapotřebí, tak jsem to málo ryze českého obsahu shromáždil sem.


D&D d20 osobní deník deluxe

Zamýšlen k všití do prázdných desek za horní okraj, aby stránky se základními vlastnostmi (str.2-3) byly navrchu naproti sobě a další pod nimi, podle důležitosti. Atributy tak budou hned naproti svým relevantním dovednostem, zbraním atd. Pokud navíc např.seznam zbraní dáte na druhou stranu než tabulku zbraní postavy, přepisování hodnot je pak extrémně pohodlné. Strana jedna je míněna jako obálka se štítkem.

Hráčům neznalým d20 tento deník umožní hrát a dobře se orientovat v matematice své postavy. Dotazy "A k tomu si přičítám obratnost?" se sníží na minimum. Referenční informace hru urychlí všem - DM například řekne "našel jsi obyčejnou dýku" a hráč nemusí čekat na statistiky, ale rovnou si je může znale vypisovat. Mřížka je univerzální podklad do volných míst - poslouží na řádky textu, mapy, tabulky... Políčka s často se měnícími údaji mají spoustu místa na škrtání, aby nebyla hned progumovaná.

Na konci je krátké shrnutí několika povolání - omluvte mou lenost, ale jsou tu jen ta, co jsme měli v družině. :)


World of Darkness d20 CZ

Velmi základní příručka pro hráče v češtině. Nesnáším nový World of Darkness, tak jsem zároveň terminologii upravil podle toho klasického. Detailní přehled změn najdete v dokumentu samotném.
Dokument obsahuje pouze hráčské minimum. K hraní potřebujete původní knihu World of Darkness d20 od Monte Cooka a Seana K.Reynoldse, a k ni také anglicky zdatného vypravěče.
Pro d20 WoD jsem zatím spáchal jen klasický český osobní deník.